Bożonarodzeniowe świętowanie

Świąteczne dni są ulubione przez uczniów i personel szkoły, gdyż odrywają od rutyny i sprawiają wszystkim wiele radości. W Szkole Podstawowej w Kijach świętowanie Bożego Narodzenia odbyło się 21 grudnia na dzień przed przerwą świąteczną. Uroczystości rozpoczął II harcerski konkurs recytatorski ,,Wiersze pod choinkę 2017" zorganizowany przez p. W. Zając i p. A. Kudasiewicz. Wzięło w nim udział 13 recytatorów z kl. I-III. czołowe miejsce zajęli: I -sze Kacper Pak, II - duet G. Zacharz i K. Ciszowski, a miejsce III - N. Kubicka. Oprócz dyplomów za zajęcie głównych pozycji nagrodzono uczniów grami planszowymi. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

W konkurencji kl. IV-VI wzięło udział 15 osób. Zwycięzcami zostali P. Pak - I miejsce, Sandra Nazimek - II miejsce oraz M. Kudasiewicz, G. Strycharczyk - III miejsce. Podobnie jak w klasach młodszych laureaci otrzymali dyplomy za I, II i III miejsca oraz gry planszowe, a także drobne przybory rysunkowe. Pozostali otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Przy okazji spotkania recytatorskiego p. A. Palińska - nauczycielka języka angielskiego ogłosiła wyniki szkolnego konkursu Kolęd i piosenek świątecznych ,,White Christmas" odbytego 19 grudnia 2017r. Wyniki w I kategorii - kl. I-III SP przedstawiają się następująco: A. Pąpa i L. Wleciał 2 duety otrxymały wyróżnienie, I miejsce - Szymon Kaczmarczyk, II miejsce - także duety - K. Ciszowska i Z. Koston oraz J. Fiuk i M. Blicharska.

W kategorii II - kl. IV-VII i II-III gimnazjum I miejsce otrzymała M. Kudasiewicz, II miejsce - duet J. Skorupa i K. Bańkowska, III miejsce J. Sobstyl oraz duet F. Blicharski i J. Sobstyl. Nagrodami były drobne przybory biurowe. Konkurs przygotowały panie anglistki: A. Palińska, R. Boksa i E. Sobczyk.

Zwieńczeniem świętowania było przedstawienie w wykonaniu uczniów klas I-III pod opieką p. M. Pawlikowskiej i p. A. Matyjas, które zachwyciło widzów i zachęciło do łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń tym bardziej, że przepiękny wystrój sali rekreacyjnej, gdzie odbyły się występy i konkursy i całej szkoły sprzyjał atmosferze świętowania dzięki naszej p. plastyczce E. Kobos.

Mamy nadzieję, iż przeżycia i doznania dzieci ze świątecznego dnia w szkole, będą niezapomniane.

tekst p. B. Jaszczyk
op. komp. p. J. Taźbierska