Mikołajkowo-gwiazdkowy wypad do Kielc

12 grudnia 2017r. uczniowie kl. IV i V pod opieką swych wychowawczyń p. A. Kobus i B. Jaszczyk oraz p. E. Kobos - nauczycielki plastyki wybrali się na wycieczkę do Kielc. Organizatorką i pomysłodawczynią wyjazdu była p. A. Kobus. Cel wyprawy stanowiła lekcja muzealna w kieleckim Muzeum Narodowym, podczas której uczniowie zwiedzili  wspaniały XVI -XVII wieczny Pałac Biskupów Krakowskich, gdzie mogli się zapoznać z historią budowli i obejrzeć zabytkowe przedmioty tam się znajdujące a także przyjrzeć się wnętrzom pałacowym. Wspólnie z p. Przewodnik dzieci pracowały z kartami sprawdzającymi ich znajomość zagadnienia, co dało im wiele satysfakcji.

Następnym punktem wycieczki po krótkim odpoczynku w McDonaldzie i smacznym posiłku, był seans filmowy w kinie Helios pt. ,,Mikołaj i spółka" w reżyserii Alaina Chabata. Obraz należy do gatunku świątecznego kina familijnego pełnego humoru, ale i głębszych przemyśleń dotyczących miłości, współczucia i empatii wobec będących w potrzebie, bo w takiej właśnie sytuacji znalazł się Święty Mikołaj. Wśród ziemskich rodzin, gdzie zawędrowała sławna postać, znalazła się taka, która poświęcając wiele, udzieliła pomocy Mikołajowi. Wszystko zakończyło się pomyślnie ku radości bohaterów filmu i widzów.

Uczniowie kl. IV i V podczas wspólnego wyjazdu zachowywali się bardzo kulturalnie, co zauważyła pani Przewodnik i nie szczędziła uczniom pochwał. Był to niemały powód do satysfakcji dla nas opiekunek. Z uśmiechów na buziach dzieci można było odczytać zadowolenie z wycieczki, a doroczne wyjazdy do kina z okazji mikołajków, choć spóźnione, zostały zrealizowane.

tekst p. B. Jaszczyk
op. komp. p. J. Taźbierska