,,Idźmy naprzód z nadzieją"

17 października 2017 r. w kijskiej Szkole Podstawowej odbyły się uroczyste obchody Dnia Papieskiego. Występ na tę okazję przygotowali uczniowie kl. VI pod bacznym okiem nauczycielki religii i wychowawczyni p. W. Zając. Z treści wierszy i informacji narratorskich można było się dowiedzieć ważnych wiadomości biograficznych o Janie Pawle II - papieżu Polaku i o przebiegu pontyfikatu dziś już świętego papieża. Występy recytatorskie urozmaicały pieśni, wśród których nie mogło zabraknąć ulubionej przez papieża -Polaka ,,Barki".

Drugą część uroczystego spotkania stanowił konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Wzięły w nim udział trzyosobowe zespoły uczniów z kl. IV-VI. Konkurencję wiedzową wygrała drużyna z kl. V, zyskując najwięcej punktów. Nagrodą w konkursie były drobne przybory do pisania ufundowane przez p. Dyrektora.

Podniosłej i uroczystej atmosferze podczas spotkania sprzyjały stroje galowe występujących uczniów oraz piękna dekoracja zaprojektowana i wykonana przez p. E. Kobos oraz uczniów, biorących udział w zajęciach artystycznych.

tekst p. B. Jaszczyk