Udział i sukcesy w konkursach plastycznych - zewnętrznych

1. Powiatowy konkurs plastyczny  -  ,,Miej wpływ na to czym oddychasz"

Lista uczniów,  których prace plastyczne zostały wyróżnione do etapu powiatowego:

·         Koston Zuzanna    kl IIa  Szkoła Podstawowa                    

·         Bańkowska Nikola    kl. IIa

·         Fiuk Julia            kl. IIa                                                          

·         Sobolewski Krzysztof   kl. III           

·         Kudasiewicz Maja kl. III

·         Janowski Wiktor  kl. IV

·         Baran Amelia  kl. V

·         Blicharski Filip   kl. V

·         Baran Daniel       kl. V

·         Lasak Natalia     kl. V

·         Pak Patrycja       kl. V

·         Strycharczyk Grzegorz   kl. V

·         Krzakowski Mateusz   kl. V

·         Kasza Rozalia kl. VI

·         Sobczyk Wiktoria kl. IIb  Gimnazjum                                   

Rozalia Kasza została laureatką I miejsca w II kategorii wiekowej. Z rąk Starosty Powiatu otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową.   Gratulujemy Rozalii

 

2.  VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - ,,Bezpiecznie na wsi to podstawa- środki chemiczne to nie zabawa"

      Lista uczniów,  których prace plastyczne zostały wyróżnione do etapu powiatowego:

·         Janowski Wiktor  kl. IV

·         Bańkowska Kamila  kl. IV

·         Krzakowski Mateusz kl V                                   

3.  Powiatowy konkurs plastyczny  ,,Mój bohater strażak"

      Z etapu szkolnego wytypowane zostały prace uczniów:

      kl I        Kurek Julia                        

                   Strycharczyk Bartosz

      KL. II   Krzętowska Oliwia             

                   Szczepańska Aleksandra

       kl. IV   Janowski Wiktor                 

                    Nazimek Sandra

                   Bańkowska Kamila

                   Sioja Wiktoria

 

4.   Kolejny sukces w   XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,25 lat PSP -      Profesjonalni, Sprawni , Pomocni"

     I grupa wiekowa

Klaudia Jabłko     kl. II a         

Kacper Pak            Kl. II a

Katarzyna Kukuryk    kl. III       

     II grupa wiekowa

Patrycja Pak  kl. V    I miejsce

Daniel Baran  kl. V    III   miejsce

Sobczyk Szymon   kl.V   wyróżnienie

      III grupa wiekowa

         Gajerski Przemysław  kl. IIa      I miejsce

          Sobczyk Katarzyna    kl. IIb      II miejsce

Uczniowie odebrali nagrody podczas obchodów ,,Dnia Strażaka" - 25. 05. 2017r. na terenie strażnicy PSP w Pińczowie. Była to bardzo szczególna uroczystość, która na długo pozostanie w pamięci.

5. Kolejny konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas I - III ,,Baw się w soprt"

      organizator  ŚCDN  - Kielce

·        Kudasiewicz Kaja  kl. I

·        Strycharczyk Bartosz   kl. I

·        Kudasiewicz Maja   kl. III

6. ,,Recycling na miarę  - 4 pory roku"  organizator konkursu  Fundacja VIVE  Serce Dzieciom  - Kielce celem było propagowanie wiedzy na temat nurtu Textile Upcycling

·        Baran Daniel     kl.V

·        Blicharski Filip

·        Ciszowska Kinga

·        Krzakowski Mateusz

·        Lasak Natalia

·        Miśtal Weronika

·        Pak Patrycja 

·        Sobczyk Szymon

·        Tomaszek Julia

·        Giulia Franco  kl. VI

·        Kasza  Rozalia

·        Słonina Nikola

7.  Konkurs  dla gimnazjalistów ,,W  Świętokrzyskiem Ci się uda . Tu warto mieszkać"    

    organizator Urząd  Marszałkowski  Województwa Świętokrzyskiego

·        Borek Weronika  kl. IIa

·        Jagodzka Ilona     kl.I

Uczennice otrzymały dyplomy.

 

8. Obecnie uczniowie kl. IV-VI i gimnazjum przygotowują projekt znaczka pocztowego ,,Czas na zdrowie" - organizator Fundacja Banku Ochrony Środowiska i Pocztą Polską - około 11-15 uczniów łącznie.

Idee konkursów  były  realizowane na lekcjach plastyki. Następnie szkolna komisja konkursowa wytypowała  najlepsze prace plastyczne   zgodnie  z  regulaminem organizatora konkursów, przesyłając je do dalszych etapów.

Kryteria  ogólne oceny prac plastycznych:

właściwa interpretacja tematu,

inwencja twórcza,

walory estetyczne pracy.

Szkolna  komisja  w składzie:

1. Tamara Piotrowska  -  v-ce  dyrektor  szkoły,

2.  Czop Bernadeta  - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,

3. Kobus Anna  - nauczyciel  przyrody,

4. Kobos Ewa  - nauczyciel plastyki.

Sprawozdanie opracowała:

                                                                               Ewa Kobos