Niedzielny festyn w Umianowicach

Corocznie z okazji Zielonych Świątek i święta Ludowego uczniowie Szkoły Podstawowej w Kijach biorą aktywny udział w występach artystycznych także w związku z obchodami Święta Polskiej Niezapominajki. Tak też było tym razem.

4 czerwca 2017r. te właśnie uroczystości odbyły się na terenach rekreacyjnych w Umianowicach. Na występ naszych uczniów składały się wiersze ekologiczne i scenki rodzajowe kl. II a i II b przygotowanych przez wychowawczynie p. H. Fatygę i p. D. Kudasiewicz oraz kl. IV występującej pod nadzorem wychowawczyni p. B. Jaszczyk i nauczycielki przyrody p. A. Kobus. W zabawny sposób o ekologii mówili także harcerze 30 DH im. T. Kościuszki działającej przy naszej szkole pod opieką druhny phm W. Zając i p. A. Kudasiewicz. Za pomocą śpiewu i scenek ruchowych opowiedzieli o przygodzie zakochanego harcerza oraz o miłości do rodziców, radości ze zbliżających się wakacji i cudownej, wiosennej pogodzie. Pięknie zaprezentowały się również śpiewające solo uczennice kl. V Kinga Niemiec i kl. II a Ania Furdygiel.

Urokowi występów dodawały rekwizyty przygotowane przez p. E. Kobos – szkolną plastyczkę. Wszyscy uczniowie biorący udział mogli skorzystać z posiłku w postaci gulaszu, kiełbasek do pieczenia na ognisku, soków i herbaty. Cały posiłek został przygotowany przez p. kucharki ze szkolnej stołówki, a zafundowane z funduszu Rady Rodziców wszystkich szkół należących do ZPO w Kijach.

Większość uczniów dotarła na imprezę zorganizowanym dowozem szkolnym i w taki też sposób pod opieką swych wychowawców wróciła do domów.

Ponieważ pogoda dopisała, zabawa była przednia, a śmiech podczas występów rozlegał się ze wszystkich stron.

Tekst p. B. Jaszczyk