Uczniowie z klasy V na inauguracji konkursu plastycznego w Kielcach

Nasza Szkoła została zakwalifikowała się do Konkursu „Recycling na miarę. 4 Pory Roku”  organizowanym  przez  Fundacją VIVE  Serce  Dzieciom  w Kielcach  oraz  Zespół  Państwowych  Szkół  Plastycznych  im. Józefa Szermentowskiego  w  Kielcach.

    W dniu 22  lutego 2017r. wśród  30 szkół, uczestniczyliśmy w uroczystej inauguracji konkursu  mającej na celu propagowanie wiedzy na temat nurtu Textile  Upcyclingu -  możliwości przetwarzania wtórnego odpadów tekstylnych   i zachowań  proekologicznych. Następnie  odbyły się warsztaty poglądowe pobudzające kreatywne myślenie inspirowane  do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki. Warsztaty odbywały się w kieleckim plastyku.

Nasza  grupa pracowała w pracowni rzeźby P. Anny  Dulny – Perlińskiej  zadaniem było wykonanie  formy przestrzennej  na bazie  konaru drzewa  obrazującej  4 pory roku.

Zajęcia warsztatowe z  bogatą bazą materiałową tworzyły świetną zabawę rozwijającą kreatywne myślenie i poczucie piękna.

Kolejnym działaniem jest promowanie nowego nurtu Textile  Upcyclingu wśród  społeczności naszej szkoły i wykonanie prac na konkurs zgodnie z regulaminem.