Święto Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Kijach

13 października w Szkole Podstawowej w Kijach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Spotkanie rozpoczęła p. B. Jaszczyk opiekun Samorządu Uczniowskiego w szkole podstawowej, która przeprowadziła krótką rozmowę z zebranymi uczniami kl. I-VI na temat zbliżającego się świątecznego dnia oraz treści życzeń, jakimi dzieci chciałyby obdarzyć swoich nauczycieli i panie wychowawczynie. Pomysłów było mnóstwo. Jedni winszowali tradycyjnie dużo zdrowia i pieniędzy, a inni – aby panie zawsze były wypoczęte, wyspane i wesołe. W dalszej części spotkania wystąpili podopieczni p. B. Jaszczyk – uczniowie kl. IV, którzy zaprezentowali się w pięknej recytacji wierszy mówiących o wdzięczności i miłości do swych nauczycieli. Następnie zaprezentowały się dziewczynki z kółka tanecznego prowadzonego przez p. E. Nogacką w sympatycznym układzie pt. „Pudelki”.

Wielkim plusem występów była piękna dekoracja wykonana przez p. E. Kobos dzięki pomocy uczniów, zabawne stroje pudelków i szkolna gala recytatorów.

Uroczystość zakończył Dyrektor Szkoły p. M. Kudasiewicz, który złożył życzenia wszystkim pracownikom placówki. Uczniowie poszczególnych klas uczcili swoich nauczycieli także życzeniami, kwiatami i słodyczami już w czasie lekcji przed apelem i po nim.

Wigilia Święta Edukacji minęła w naszej szkole w miłej atmosferze tym bardziej, że 14 października jest dniem wolnym od zajęć szkolnych.

tekst p. B. Jaszczyk
op. komp. p. J. Taźbierska