Uczniowie na planie programu ,,The Voice of Poland"

W dniu 12 września 2016r. pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Kijach miała zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w nagraniu odcinka programu „The Voice of Poland”. Opiekę  nad uczniami sprawowały panie Elżbieta Nogacka, Wiesława Zając, Agata Kudasiewicz i Ewa Kobos.

Wraz z grupą 400 zaproszonych gości, jako widzowie, uczniowie mogli oglądać i oklaskiwać uczestników odcinka „Bitwa i Nokaut”, a także podglądać pracę telewizji.

Dla wielu uczniów spełniło się marzenie dotyczące możliwości ujrzenia na własne oczy, jak wygląda studio nagraniowe, jak działa magia telewizji, urok sceny, blask reflektorów i specjalne efekty dźwiękowe.

W studio przywitała nas pani animator, która miała za zadanie „ rozkręcić imprezę”. W trakcie nagrania uczniowie mieli okazję posłuchać talentów wokalnych, zobaczyć „od kuchni”, jak wygląda kręcenie telewizyjnego show, przyjrzeć się pracy trenerów, znanych artystów, w tym przypadku byli to: Tomson i Baron z zespołu Afromental, Andrzej Piaseczny, Natalia Kukulska i Maria Sadowska. Nie dało się też przejść obojętnie obok prowadzących Tomasza Kamela i Macieja Musiała.

Czas spędzony na planie uświadomił publiczności jak długo i intensywnie musi pracować bardzo liczny sztab ludzi  (ponad 100 osób), abyśmy mogli zobaczyć dwugodzinny program telewizyjny.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z telewizyjnej przygody. Kto wie, może kiedyś ktoś z naszych uczestników wycieczki zamiast zasiąść wśród publiczności, stanie na scenie, by zawalczyć o tytuł The  Voice of Poland.