Na wycieczce w Parku Miniatur w Inwałdzie

14 czerwca 2016r. nasza klasa V wspólnie ze starszymi kolegami szóstoklasistami wzięła udział w wycieczce szkolnej do Parku Miniatur w Inwałdzie koło Wadowic. Opiekunami w tej eskapadzie była nasza wychowawczyni p. A. Kobus, szkolna pedagog p. J. Taźbierska oraz nauczycielka plastyki p. E. Kobos.

Wycieczka rozpoczęła się o 745, gdy to ,,zapakowaliśmy się” do wygodnego i obszernego autokaru. Podróż minęła nam głównie na jedzeniu, rozmowach i odpoczynku podczas postojów. Parę minut po 10-tej byliśmy już na miejscu. W oczekiwaniu na zwiedzanie warowni mogliśmy skorzystać z atrakcji małego wesołego miasteczka. Niestety, z powodu długiej kolejki chętnych, z tej atrakcji nie mogliśmy skorzystać. Zwiedziliśmy kilka średniowiecznych chat wieśniaczych, w których mieszkańcy trudzili się garncarstwem i tkactwem. Po drodze spotkaliśmy ,,krwiożerczego” smoka, tak zakatarzonego, że kilkoro z nas było mokrych od jego kichania. Świetnie się bawiliśmy w obecności ,,potwora”. Niektórzy, korzystając z okazji, otrzymali kilka rycerskich rad, jak strzelać z łuku.
W godzinach południowych wszyscy skorzystaliśmy z posiłku w różnych barach na terenie parku. Następnie zwiedzaliśmy wystawę miniatur architektonicznych z całego świata, np. wieżę Eiffla, krzywą wieżę w Pizie, Biały Dom, Łuk Triumfalny z Paryża oraz Stadion Narodowy w Warszawie. To on właśnie wzbudził nasze największe emocje. Później mieliśmy już czas wolny, który poświęciliśmy na karuzele, samochodziki, kino 5D oraz Dom Strachów. Niektórzy tak się z tego cieszyli, że aż dostali nudności.

Cały dzień mieliśmy wspaniałą pogodę, ale gdy już mieliśmy odjeżdżać, lunął ulewny deszcz. Na szczęście zdążyliśmy się schronić pod dachem i bezpiecznie dotarliśmy do autokaru. Po sprawdzeniu listy obecności przez p. Anię – kierowniczkę naszej wyprawy, ruszyliśmy w drogę powrotną. Na nasze uporczywe prośby p. Kierowca zawiózł nas jeszcze do McDonalda. Wycieczka minęła nam bardzo przyjemnie i wesoło. Z rodzicami przywitaliśmy się około 21 i wszyscy szczęśliwie dotarli do domów.

Zredagowane na zaj. dod.
z kl. V pod nadzorem p. B. Jaszczyk
op. komp. p. J. Taźbierska