Święto Polskiej Niezapominajki

15 maja 2016r. wielu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w gminnych obchodach Święta Ludowego oraz Święta Polskiej Niezapominajki. Ponieważ uroczystości związane były z Zielonymi Świątkami, obchodom towarzyszyła także msza święta, w której uczestniczyliśmy.
Po uroczystościach religijnych w korowodzie wraz ze strażakami udaliśmy się do kijskiej Gminnej Instytucji Kultury ,,Kasztelania", gdzie rozpoczęły się występy artystyczne. Imprezę otworzył wójt Gminy Kije p. K. Słonina w towarzystwie jednej z naszych młodszych koleżanek. Na początku wysłuchaliśmy koncertu muzycznego w wykonaniu dorosłych i dzieci - uczniów naszej szkoły, którzy należą do zespołu muzycznego instrumentów dętych. Zespół ćwiczy się na terenie GIK ,,Kasztelania". Następnie zaśpiewała dla nas utalentowana koleżanka ze SF we Włoszczowicach - K. Niemiec. Później wystąpił młodzieżowy zespół muzyczny TBU z Buska. Potem przyszła kolej na konkursy dla młodszych dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Zostały także wręczone nagrody za wielkanocny konkurs na kartę pocztową także zorganizowany przez GIK w Kijach. Z naszej klasy nagrodzone zostały koleżanki: G. Franco, J. Lenty, W. Miśtal i koledzy: Ł. Rak i Sz. Sobczyk. Wyróżniono również dzieci i młodzież utalentowaną sportowo - m.in. B. Sternaka z kl. VI za sukcesy w futbolu. Na koniec mogliśmy się zachwycić pięknymi, kolorowymi tańcami naszych koleżanek i kolegów przygotowanych przez p. E. Nogacką - nauczycielkę wuefu z SP w Kijach. Podziwialiśmy także tancerki i tancerzy ze SF we Włoszczowicach.

Słoneczna pogoda w tym dniu sprzyjała rodzinnym i towarzyskim  spacerom w plenerze oraz pobytowi na widowni ,,Kasztelanii", ale silny wiatr i chłód tego dnia mogła pokonać jedynie grochówka przygotowana przez panie kucharki z naszej szkoły i przedszkola, którą można było się częstować do woli, a także herbata i kawa do kupienia na straganie przy amfiteatrze. Abyśmy mogli uczestniczyć w tak pięknej imprezie złożyła się praca wielu ludzi, w tym także naszych nauczycieli, p. E. Nogackiej, p. E. Kobos przed którymi chylimy czoła.

Zredagowane na zaj. dod.
z jęz. pol. w kl. V pod
nadzorem p. B. Jaszczyk