Jak powstaje książka?

10 maja 2016r. nasza kl. IV wzięła udział w spotkaniu autorskim z pisarką Joanną Tuluś-Molak. Wydarzenie zostało zorganizowane przez p. M. Olesiak Bibliotekarkę Biblioteki Publicznej w Kijach i odbyło się w Samorządowej Instytucji Kultury ,,Kasztelania".
Na początku autorka rozmawiała z nami na temat tego, co wiemy o powstawaniu książek. Mieliśmy okazję zobaczyć powielacz, maszynę do pisania oraz ilustracje książkowe na różnych etapach ich powstawania. Pani Tuluś-Molak zaprezentowała również ciekawe egzemplarze książek, np. taką z dziurą w środku, z falijką do poruszania się samochodów po ulicy, książkę bez obrazków oraz taką z trzema lupami. Wszystko to było bardzo, ale to bardzo ciekawe. Jednak najciekawsze dopiero nas czekało. Podzieleni na pięcio - sześcioosobowe grupy dostaliśmy zadanie wykonania własnej książki. Pomysłów mieliśmy mnóstwo. Jedni wykonali książeczkę pt. ,,Kot w Dubaju", która pełna była rymowanych wierszyków. Inni opowiadali historyjkę ,,Kotka-Psotka". Jeszcze inni zajęli się kocim futbolem w książce ,,Kocia piłka" oraz prawdziwą miłością w lekturze ,,Droga do miłości".
Byliśmy zachwyceni naszymi książeczkami, a pani pisarka - edytorka obiecała nam, że prześle nam już wydrukowane i oprawione egzemplarze za kilkanaście dni. Mamy nadzieję, że nasz gość dotrzyma słowa i będziemy mogli się poczuć jak prawdziwi pisarze.

Pani Marysi Olesiak, która zorganizowała tak wspaniałe spotkanie, dziękujemy za tyle miłych wrażeń i prosimy o wiele podobnych spotkań.

Zredagowane na lekcji
jęz. polskiego w kl. IV pod
nadzorem p. B. Jaszczyk
op. komp. p. J. Taźbierska