,,Książki naszych marzeń"

11 marca 2016r. w Szkole Podstawowej w Kijach odbył się konkurs pięknego czytania, będący jednym z zadań projektu „Książki naszych marzeń” prowadzonego przez bibliotekę szkolną. Eliminację do tego konkursu w klasie IV-VI zostały przeprowadzone przez nauczycielkę języka polskiego p. B. Jaszczyk w czasie lekcji. Wzięły w nim udział 22 osoby, zaś do głównego konkursu zakwalifikowało się 9 uczniów. W finałowym „występie” wzięli udział P. Pak, W. Miśtal i J. Cios z kl. IV, R. Kasza, I. Kruk z kl. V oraz P. Wójcik, J. Sobstyl i D. Cios – uczniowie kl. VI.

Po pięknej prezentacji fragmentu ulubionych książek jury, składające się z p. Wicedyrektor, p. Bibliotekarki i p. Nauczycielki języka polskiego, jednogłośnie zadecydowało, iż na I miejsce zasłużyła P. Pak, czytająca fragment książki E. H. Burnett pt. „Mała księżniczka”, II pozycję przydzieliło P. Wójcikowi prezentującemu fragment „Hobbita” J.R.R Tolkiena, zaś III miejsce otrzymała J. Sobstyl, także cytująca ulubiony fragment przygód Bilbo Bagginsa.

Uczestnicy konkursu otrzymali piękne dyplomy oraz  nagrody w postaci piórników, kompletów flamastrów i farb.

Podczas konkursowego apelu wszyscy z uwagą wysłuchali czytających i nagrodzili wielkimi brawami. Mamy nadzieję, że dobry przykład wzmocni uczniów w chęci sięgania po literaturę nie tylko piękną.

 

Tekst: B. Jaszczyk

Oprawa komp. M. Łapot