Dzień Zakochanych w naszej szkole

W tym roku szkolnym walentynki wypadały w niedzielę 14 lutego, ale w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Zakochanych w piątek 12.

Kilka dni wcześniej przedstawiciele SU jako listonosze poczty zakochanych zbierali listy i pocztówki do specjalnie wykonanej, ozdobionej skrzynki. Uczniom klas młodszych na pierwszych godzinach lekcyjnych w piątek rozdano pocztę walentynkową, zaś uczniowie starszych klas życzenia otrzymali podczas uroczystego apelu, który odbył się na 5 godzinie lekcyjnej. Spotkanie zostało zorganizowane przez uczniów kl. VI. To właśnie oni w ramach uczniowskiego projektu edukacyjnego przygotowali krótką inscenizację pt. ,,Pierwsza miłość". Sami zredagowali scenariusz, dobrali muzykę, zaprojektowali symboliczne rekwizyty oraz kostiumy. Z niewielką pomocą wychowawczyni p. B. Jaszczyk przygotowali się do odegrania ról.

Treść krótkiego spektaklu mówiła o zauroczeniu, zakochaniu od pierwszego wejrzenia oraz brutalnym końcu miłości. Prezentowane scenki były nie tylko zabawne, ale także pouczające. Finałem występu była piękna recytacja wierszy o miłości w wykonaniu uczniów i uczennicy z kl. VI.

Rozdanie poczty walentynkowej odbyło się bardzo uroczyście. Liściki otrzymali nie tylko my - uczniowie, ale również mili goście - Pani i Pan Dyrektor oraz nasze Wychowawczynie. Cała uroczystość sprawiła nam wiele radości, a występ bardzo nam się podobał. Brawo dla szóstaków!

Zredagowane na zaj. dodatkowych
z kl. V pod nadzorem p. B. Jaszczyk
op. komp. p. J. Taźbierska