,,Bóg się rodzi...w naszych sercach"

22 grudnia to ostatni dzień lekcji przed Bożym Narodzeniem, ale w ZPO w Kijach nastrój świąteczny zapanował już w poprzednim tygodniu. Poszczególne klasy szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowały spotkania opłatkowe we własnym gronie. W szkole zapachniało świerkiem, grzybami i aromatycznymi ciastami oraz owocami. Tej wspaniałej atmosferze sprzyjały również jasełka wystawione przez uczniów kl. IV pod opieką p. W. Zając, pierwszaków nadzorowanych przez wychowawczynię p. H. Fatygę a także gra na dzwonkach i flecie uczniów kl. II przygotowanych pod nadzorem p. B. Czop.

Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum pokrótce przedstawili historię i okoliczności narodzin Pana Jezusa. Koło teatralne ,,Bez kurtyny", którego opiekunką jest p. M. Gawior, scenariuszem występu nawiązało do współczesności, pokazując problem nieznajomości idei świąt Bożego Narodzenia. W pięknym i wzruszającym występie gimnazjalistów szczególnie poruszająca była scena pokazująca uczestnictwo w spisie zarządzonym przez cesarza rzymskiego Augusta, w którym wzięli udział także Maryja i Józef tuż przed narodzinami Dzieciątka Jezus.

Występom jasełkowym towarzyszyło czytanie Pisma Świętego, kolędy śpiewane przez aktorów i widzów. Piękne kostiumy młodych aktorów i wymowna scenografia zaprojektowana przez p. E. Kobos i wykonana wraz z uczniami nadała całej uroczystości dostojną oprawę. Grą na trąbce pięknie zaprezentował się uczeń kl. IV Dawid Kaczmarczyk, na trąbce zagrała gimnazjalistka Angelika Jaros a na kybordzie - Agata Pasternak - uczennica gimnazjum oraz Kinga Wołczyk i Monika Piotrowicz grające na klarnetach.

W tak uroczystym nastroju uczniowie naszej szkoły udali się do domów na blisko dwutygodniowy wypoczynek.

tekst p. B. Jaszczyk
op. komp. p. J. Taźbierska