Nasza wyprawa do Krakowa, Wadowic i Zatoru

23 czerwca 2015r. nasza klasa V oraz uczniowie z kl. IV i VI udała się na całodniową wycieczkę do Muzeum Lotnictwa w Krakowie, do Wadowic i do Energylandu w Zatorze. Organizatorką wyprawy była p. W. Zając – nauczycielka historii, zaś opiekę nad nami sprawowały p. A. Kobus, E. Kobos, B. Jaszczyk i jeden z rodziców kolegi z kl. VI.

Spod szkoły wyruszyliśmy autokarem około godziny ósmej. Pierwszym punktem wycieczki było Krakowskie Muzeum Lotnictwa. Mogliśmy tam zobaczyć helikopter, którym podróżował do Polski papież Jan Paweł II. Widzieliśmy również samoloty z czasów I i II wojny światowej, między innymi niemieckie junkersy, a także samoloty polskiej eskadry Dywizjonu 303, kombinezony pilotów samolotów odrzutowych, mundury różnych jednostek lotniczych i wiele innych ciekawych obiektów. Chętnie zaglądaliśmy do kabin pilotów i na multimedialnych tablicach odgadywaliśmy zagadki, oglądaliśmy też wojskowe kino i kantynę.
Następnie udaliśmy się do Wadowic, aby w miejscowej Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny pomodlić się i zobaczyć chrzcielnicę, przy której ochrzczony został Karol Wojtyła – późniejszy papież –Polak. Widzieliśmy też zegar, który wielokrotnie był bohaterem wspomnień naszego ukochanego Rodaka. Mieliśmy też okazję skosztować słynnych wadowickich kremówek.

Wczesnym popołudniem dotarliśmy do wyczekiwanego przez wszystkich parku rozrywki w Zatorze. W tym pięknym miejscu oddaliśmy się całkowicie zabawie. Jeździliśmy na karuzeli z konikami, na rollercosterze, na młotach, na dragonie, na wahadle, pływaliśmy łódkami i oddaliśmy się wielu innym uciechom. W ramach zakupu atrakcji za grosz otrzymaliśmy porcję frytek i napój dla każdego.

Około godziny 18 wyszliśmy z Energylandu i po sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy w powrotną drogę, by o 22 ponownie spotkać się z rodzicami.

Wtorkowa wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Szczególnie miło wspominamy Energyland, który był tematem większości naszych rozmów w powrotnej drodze. Na szczęście na czas pobytu tam nawet pogoda się poprawiła. Była to jedna z najbardziej udanych wycieczek w tym roku szkolnym.

Zredagowane na l. jęz. polskiego
w kl. V pod nadzorem p. B. Jaszczyk