Świąteczny Tydzień Mamy i Taty

Spośród wszystkich świąt obchodzonych w naszej szkole Dzień Matki i Ojca czczony jest wyjątkowo.

W tym roku Rodzice świętowali od Dnia Matki czyli od 26 maja. Obchody rozpoczęła kl. V uroczystą lekcją wychowawczą zorganizowaną przez uczniów tej klasy pod nadzorem wychowawczyni p. B. Jaszczyk. Piątoklasiści przygotowali piękną recytację wierszy dla Mam oraz życzeń a także słodki poczęstunek w postaci ciasteczek, ciast i innych słodyczy oraz gorących napojów. Każda mama otrzymała piękną różę oraz życzenia i całusy od swojej pociechy. Ponieważ frekwencja Mam była 100%, więc dzieci były bardzo szczęśliwe.

Tego samego dnia świętowali także Rodzice uczniów klas młodszych. Podczas uroczystego apelu najmłodsi pod opieką i nadzorem pań wychowawczyń – B. Czop, H. Fatygi i D. Kudasiewicz zaprezentowali swoje występy artystyczne. Klasa I zaśpiewała Mamom i Tatusiom piosenki solo oraz razem a także z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych i dzwonków. Pięknie zatańczyli walca i recytowali wiersze. Mamy i Tatusiowie otrzymali w prezencie od swych pociech piękne, własnoręcznie wykonane laurki. Drugoklasiści przedstawili montaż słowno-muzyczny składający się z wierszy i piosenek o tym, jak bardzo kochają swoich rodziców. Prezenty dla najbliższych stanowiły laurki – portrety rodziców oraz bukieciki kwiatów. Uczniowie kl. III także obdarowali mamy laurkami, a ich występ obejmował nawet piosenkę po angielsku pt. ,,Mum I love you”. Pokazali również krótkie przedstawienia pt. ,,Za co Was kochamy”, ,,Kazik i Łukasz”, ,,Dwie gaduły” oraz ,,Leniwe dzieci” a także tańce ,,Walczyk dla Mamy” i ,,Mama tańczy rock and rolla”. Dwa dni później, czyli 28 maja na uroczystą lekcję wychowawczą swoje Mamy zaprosili także szóstoklasiści wraz z wychowawczynią p. W. Zając, którzy przedstawili występ według własnego scenariusza. Składały się na niego wiersze oraz krótkie inscenizacje opowiadające m. in. o kłopotach z wychowywaniem dzieci. Mamy zostały ugoszczone słodyczami, ciastami i napojami, a w podzięce za miłość i wychowanie otrzymały kwiaty, życzenia, podziękowania i całusy.

Widok uśmiechniętych mam i tatusiów przechadzających się po szkole od klasy do klasy na kolejne występy swoich dzieci sprawił wszystkim radość a miłe słowa skierowane do uczniów i nauczycieli nagradzają cały wysiłek włożony w zorganizowanie imprez z okazji Dnia Matki.

Dekorację na uroczystość wykonała p. E. Kobos na zajęciach pozalekcyjnych z gimnazjalistami w czasie warsztatów plastycznych.

Tekst p. B. Jaszczyk
op. komp. p. J. Taźbierska